Rugsėjo 11 dienos atakos. Hitleris ir koncentracijos stovyklos. Rosvelo incidentas 1947 metais. Napaleono pralaimėjimas Vaterlo mūšyje. Tai yra žinomi istoriniai įvykiai. Dauguma mūsų apie juos sužinojome iš vadovėlių bei įvairių žiniasklaidos priemonių. Tačiau, ar žinojote, jog apie šiuos bei įvairius kitus istorinius įvykius galime paskaityti Biblijoje?
BIBLIJOS KODAS
1997 m. pasirodė žurnalisto Michael Drosnin knyga “Biblijos kodas” (“The Bible Code”). Ši knyga susilaukė itin didelio susidomėjimo. Joje teigiama, jog Hebrajų Biblijoje yra užkoduoti pranešimai - pranašystės apie ateitį.
Kodėl žmonės anksčiau nepastebėjo tų pranešimų? Drosnin’as neskaitė Hebrajų Biblijos mums įprastu būdu, jis šiuos pranešimus atrado naudodamasis “vienodu atstumu nutolusių raidžių sekų metodu” (equidistant letter sequencing).
METODO ESMĖ
Pavzydžiui, paimkime teiginį: “Tikras jogas gyvenime turi padaryti tris dalykus: suvalgyti medį, pasodinti dramblį į lotoso pozą ir pagimdyti sūnų. “
1) Visų pirma, tarpai ir skyrybos ženklai yra išmetami. Lieka tik raidžių rinkinys. Šiuo atveju:“tikrasjogasgyvenimeturipadarytitrisdalykussuvalgytimedįpasodintidramblįįlotosopoząirpagimdytisūnų”
2) Tada yra pasirenkama tam tikra raidė, kuri bus atskaitos taškas. Atskaitos raidė mūsų pavyzdyje gali būti t,i,k,r,a,s,j,o,g...ar bet kuri kita raidė. Kadangi tekstas yra apdorojamas kompiuterinių programų pagalba, todėl yra išbandoma daugybė įvairiausių variantų.
3) Be to, yra pasirenkamas tam tikras atstumas tarp raidžių: pradžioje tikrinama kas antrą raidę, tada kas 3, po to kas 4 ir t.t. ir tokiu būdu yra ieškoma prasmingų žodžių. Vėlgi - šią paiešką atlieka kompiuterinės programos.
Pavyzdžiui:
Jeigu atskaitos raidę pasirinktume T, o atstumą tarp raidžių -7, tuomet mūsų sakinyje apie jogą, gautume “TOERYDSTAIĮOPT”. Šiuo atveju, kaip beskaitysi, gaunasi nesąmonė. Bet galbūt net ir šiame sakinyje būtų galima rasti kažką reikšmingo, jeigu atskaitos tašku pasirinktume kitas raides ir išbandytume įvairius atstumus tarp raidžių.
Tais atvejais, kai tekstas yra ilgesnis, kaip Biblijos kodo atveju, gauname raidžių rinkinį, kuris atrodo kaip išbraukymų kryžiažodžiai. Ir tame “išbraukymų kryžiažodyje” įvairiomis kryptimis: vertikaliai, horizontaliai, skersai, atbulai ir t.t. yra ieškoma prasmingų, semantiškai tarpusavyje susijusių žodžių.
“JUK TAI TIK ATSTITKTINIAI SUTAPIMAI”
Michael Drosnin knyga buvo maloni staigmena tikintiesiems, tačiau ne visi šią knygą sutiko palankiai. Nemažai žmonių šios knygos atžvilgiu buvo ir yra nusiteikę kritiškai. Kritikos esmė - pranešimai rasti Biblijoje yra tiesiog atstiktiniai sutapimai. Prasmingų žodžių yra ieškoma tarp daugybės įvairių kombinacijų. Dėl šios kombinacijų gausos yra labai tikėtina, kad prasmingus pranešimus rasime netgi pasirinkę bet kokią žurnalo ar knygos ištrauką.
Michael Drosnan kritikos neignoravo ir paskelbė: “Kai mano kritikai ras pranešimą, apie ministro pirmininko nužudymą, “Mobio Diko” knygoje, tada aš jais patikėsiu”.
Matematikos profesorius Brendan McKay priemė šį iššūkį. Ir, nors kai kuriems tai gali skambėti keistai, tačiau knygoje “Mobis Dikas” profesorius rado įvairių pranešimų apie politikų nužudymus: Martinas Liuteris Kingas, Džonas Fidžeraldas Kenedis, Abrahamas Linkolnas, Levas Trockis - visų šių žymių asmenų mirtys buvo “išpranašautos” knygoje “Mobis Dikas”.
Matematikas Barry Simon teigia, jog viena iš jo mėgstamiausių “Mobio Diko pranašysčių” yra apie Leva Trockį. Mobio Diko knygos ištraukoje buvo rastas raidžių rinkinys, kuriame galime rasti tokius žodžius: Trotsky, Hammer, Executed, The steal head of the lance. Visi šie žodžiai yra susiję su Trotskio mirtimi ir būdu, kuriuo jis buvo nužudytas (Levas Trockis mirė nuo smūgio ledo kirtikliu).
BIBLIJOS KODAS ŠIANDIEN
Žmonės, kurie tiki. Be abejo, vis dar yra daug žmonių, kurie tiki, jog Biblijoje yra užkoduotos svarbios pranašystės. Kai kuriems tai pagrindžia mintį, jog Hebrajų Biblija iš tikrųjų buvo padiktuota Dievo. Kai kurie toliau aktyviai ieško (ir randa) pranešimų apie įvairius pasaulio įvykius (pvz. Malaizijos oro linijų lėktuvo dingimą, artėjančią pasaulio pabagą ir pan.).
Žmonės, kurie yra nusiteikę skeptiškai. Na, o skeptikai vis dar neranda pagrindo tikėti, jog Biblijoje randami pranešimai yra kažkas daugiau nei atsitiktiniai sutapimai.